Początek

Urodziłem się 13 kwietnia 1984 (piątek) roku we Wrocławiu, jako syn Zofii i Ryszarda Saczyńskich. Wychowywałem się na Różance, a mieszkałem przy ulicy Jugosłowiańskiej 89. Część dzieciństwa spędzałem w Pradze w Czeskiej Republice, gdzie pracował mój Tato.

Po Pierwszej Komunii Świętej zostałem ministrantem w parafii Matki Bożej Bolesnej we Wrocławiu na Różance. Ze Służbą Liturgiczną byłem związany przez cały okres mojej młodości. Kiedy zostałem lektorem, później ceremoniarzem pełniłem również funkcję animatora i byłem odpowiedzialny za formację ministrantów. Będąc ministrantem odkryłem swoje życiowe powołanie – powołanie do pójścia drogą kapłańską.Wykształcenie

We wczesnym dzieciństwie uczęszczałem do Przedszkola nr 126 we Wrocławiu przy ulicy Jugosłowiańskiej. Następnie realizowałem swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 102 im. Romualda Traugutta przy ulicy Czeskiej 40 (dzisiejsze Gimnazjum nr 27).

Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpocząłem edukację w Prywatnym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Dominika Savio. Tam zapoznałem się z systemem pedagogicznym św. Jana Bosko, który realizuje w pracy z młodzieżą.

Po zdanej maturze wstąpiłem do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu stając się jednocześnie studentem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

W czasie studiów byłem odpowiedzialny za klerycką posługę w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Ta posługa wiele mnie nauczyła i jak podkreślam przeżyłem tam największe rekolekcje w swoim życiu. Również w czasie studiów byłem odpowiedzialny za przebieg i współorganizację kursu lektorskiego i ceremoniarskiego dla Archidiecezji Wrocławskiej.

W 2008 roku obroniłem pracę magisterską (Nadużywanie alkoholu przez młodzież nieletnią, jako problem duszpasterski) i przyjąłem święcenia diakonatu.
W 2008 roku obroniłem pracę magisterską (Nadużywanie alkoholu przez młodzież nieletnią, jako problem duszpasterski) i przyjąłem święcenia diakonatu.

Święcenia kapłańskie

30 maja 2009 w Archikatedrze Wrocławskiej z rąk Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego przyjąłem święcenia kapłańskie.Praca i posługa duszpasterska

W latach 2008 - 2009 odbywałem praktyki duszpasterskie w dwóch parafiach: Matki Bożej Miłosierdzia w Oleśnicy i Bożego Ciała we Wrocławiu. Od 2008 roku rozpocząłem prowadzenie internetowego bloga i pisanie artykułów do portali internetowych.

24 czerwca 2009 roku zostałem skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii św. Michała Archanioła w Miliczu.

1 września 2009 – 31 sierpnia 2013 roku pracowałem w Zespole Szkół Leśnych w Miliczu, gdzie prowadziłem zajęcia z religii, indywidualne rozmowy duszpasterskie z młodzieżą (kierownictwo duchowe) oraz pełniłem funkcję Rzecznika Praw Ucznia.

W październiku 2009 zostałem mianowany duszpasterzem Służby liturgicznej na terenie dekanatów: Milicz, Trzebnica, Prusice.

29 czerwca 2013 zostałem skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii św. Wawrzyńca we Wrocławiu – Żernikach.

1 września 2013 – 31 sierpnia 2014 pracowałem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 10 we Wrocławiu przy ulicy Rumiankowej, gdzie prowadziłem zajęcia z katechezy wśród uczniów z klas IV, V i VI. W październiku 2013 zostałem mianowany duszpasterzem Służby Liturgicznej w dekanatach: Wrocław – Północ I (Osobowice), Wrocław – Zachód (Leśnica), Wrocław – Zachód I (Kozanów).

1 lipca 2014 zostałem skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej.


Obecnie

Jestem wikariuszem parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. W parafii odpowiadam za formację Liturgicznej Służby Ołtarzav i nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Również prowadzę wspólnotę Domowego Kościoła. Poza tym w ramach duszpasterskich obowiązków pełnię posługuję w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej.

Dokształcam się na studiach doktoranckich w Instytucie Nauk Społecznych w Katedrze Pedagogiki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.Rodzina

Ważne miejsce w moim życiu zajmują Ci, od których wyszedłem, czyli moja wspaniała Rodzina. Mam tu na myśli w sposób szczególny rodziców, siostrę, szwagra i siostrzeńca. Zawsze mogę na nich liczyć i są oni dla mnie wielkim wsparciem w mojej posłudze duszpasterskiej.


Zainteresowania, muzyka i wolny czas

Interesuje się psychologią, historią, pracą z młodzieżą i wykorzystywaniem mediów przez Kościół Katolicki. Bardzo lubię słuchać muzyki barokowej. W wolnym czasie zdarza mi się grywać w golfa i często czytam książki, głównie o tematyce historycznej i psychologicznej.

Próbując zrzucić zbędne kilogramy jeżdżę na rowerze. W tej dziedzinie mam mocne wzloty, ale też upadki. :) Lubię gotować i mogę pochwalić się niezłym dorobkiem. Uwielbiam kuchnię staropolską i włoską. Jestem kibicem Śląska Wrocław.

Cenię sobie wspólne wypady z moimi znajomymi do kina, teatru i opery wrocławskiej. Bardzo mocno jestem związany z moim miastem Wrocławiem. Uwielbiam spacery po wrocławskim rynku i zasiadać w niektórych rynkowych piwniczkach.
Maj

Czerwiec

Lipiec

Brak wpisów.

Sierpień

Brak wpisów.

Wrzesień

Brak wpisów.

Październik

Brak wpisów.

Listopad

Brak wpisów.

Grudzień

Brak wpisów.
Archiwum Na górę